mediolan 2018 - FIRMA SOKÓŁ MEBLE NA WYMIAR MEBLE BIUROWE KUCHNIE MEBLE POKOJOWE MEBLE METALOWE MEBLE SZKOLNE ZABUDOWA WNĘK

PL    DE
Przejdź do treści
 Nowy pomysł na kuchnię- trendy prosto z targów EuroCucina 2018
Kuchnia jako monolityczna bryła, ukrywająca pod gładkimi frontami wszystko to, co stanowi o jej funkcjonalności? Mediolańskie targi "EuroCucina" pokazały, że producenci mebli kuchennych wciąż poszukują nowych, czasem zaskakujących rozwiązań.
W Mediolanie, równolegle z "Salone del Mobile" trwają w tym roku targi "EuroCucina", które odbywają się co dwa lata. Czy wniosą powiew świeżości do dość tradycyjnego świata kuchni? Czy obok nowoczesnych technologii związanych z wciąż udoskonalanym sprzętem AGD jest też miejsce na zupełnie nowy design kuchni? Okazuje się, że tak. Wystawcy postawili w tym roku na funkcjonalność, racjonalne wykorzystanie przestrzeni, czystość formy. Prezentowane meble są wyposażone w idealnie dopasowane okucia i akcesoria, widać też efekty poszukiwania nowych materiałów.
Wspomniana funkcjonalność w wielu przypadkach jest jednak skrzętnie ukryta. Pod gładkimi frontami, kamiennymi blatami, drzwiami przesuwnymi. Takę kuchnię możemy zobaczyć między innymi na ekspozycjach takich marek jak Scavolini, Ernestomeda czy Schueller. Włoska firma Scavolini poszła zresztą jeszcze dalej, bo w kuchni ukryta może być nie tylko płyta grzewcza czy zmywarka, ale też pomieszczenie gospodarcze, a nawet... łóżko. To ukłon w kierunku coraz bardziej modnej wielofunkcyjności mebli i wnętrz.
Nowoczesność pokazanych w Mediolanie kuchni przejawia się chociażby w geometrycznych, często misternie skomponowanych układach brył, w palecie kolorystycznej krążącej wokół szarości, grafitów, czerni i beżów, wreszcie w nowych materiałach - technologicznych laminatach łączonych z litym drewnem, corianie, stali i kompozytach typu "fenix", idealnie dopasowanych akcesoriach.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ........
Salone del Mobile 2018 w Mediolanie - powiew luksusu w meblarstwie
 
Jakie są najnowsze tendencje w projektowaniu, według targów „Salone del Mobile 2018”? Jeśli ktoś spodziewa się jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, na pewno się zdziwi. Nie ma bowiem jednego odpowiedniego podejścia. Trendem jest różnorodność.
 
Ważne są konteksty kulturowe i geograficzne, projektanci poszukują czystości formy, powracają do klasyki, snują fantazje… Jednocześnie tracą znaczenie próby „unarodowienia” designu, nazwania go włoskim, skandynawskim czy niemieckim. Projektanci z różnych krajów tworzą bowiem dla marek z całego świata, więc ich wizje wnętrz i przedmiotów przenikają się i mieszają. Bez względu na to zróżnicowanie współczesnego designu, poszczególne tendencje wciąż mają swoje cechy wspólne, do których należy dążenie do tworzenia domowego klimatu, ciepła i nastroju. Meble, lampy i inne przedmioty dostosowują się do tego nastroju. Naturalne drewno, piękne tkaniny, szlachetne wykończenia… projektanci i producenci dążą do swoistego pojęcia luksusu, absolutnego komfortu i funkcjonalności, niezależnej od estetycznej oprawy.
 
Przyjrzymy się temu nastrojowi i tworzącym go przedmiotom na załączonych zdjęciach z tegorocznej edycji „Salone del Mobile”...

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ........
KONTAKT:

F.P.U.H. SOKÓŁ

ul. Kochanowskiego 6

34-120 Andrychów, woj. małopolskie

NIP: 5511005426

Kuchnie, szafy z drzwiami przesuwnymi,
meble: biurowe, pokojowe, inne
Edyta Rodak
tel. 501452264
e-mail: biurosokol@interia.pl
Paweł Sokołowski
tel. 604 422 918, tel. 33 870 35 62
e-mail: firmasokol@interia.pl
Meble szkolne, meble metalowe
Edyta Rodak
tel. 501452264
e-mail: biurosokol@interia.pl
Wróć do spisu treści